Jak dobrać rozmiar

Jak dobrać rozmiar ubranka?

Ubranko najlepiej zamawiać na 2-3 tygodnie przed planowanym terminem chrztu. Wówczas można już w miarę dokładnie określić potrzebny rozmiar.

Zakup w Internecie w ostatnich dniach przed chrztem wiąże się zawsze ze stresem zarówno Państwa jak i naszym. Nie mamy pewności przecież czy ubranko będzie pasować, czy paczka dojdzie na czas (coraz częściej zdarzają się opóźnienia w dostawach również w firmach kurierskich), a przecież kupujemy strój dla najważniejszej osoby w dniu chrztu.

Dobierając rozmiar prosimy kierować się wzrostem dziecka (tj. całkowitą długością ciała), gdyż oznaczenia rozmiarów ubranek, tj, 56, 62, 68, 74, 80, 86 oznaczają właśnie wzrost w centymetrach. [1]

Radzimy aby NIE kupować ubranka "na wyrost". W szczególności, gdy mimo wszystko, zdecydowaliśmy się na zakup w ostatnich dniach przed chrztem.

Prosimy mieć na uwadze, że różnica pomiędzy rozmiarami wynosi 6cm, więc warto się zastanowić, czy dziecko "zdąży urosnąć" do czasu chrztu.

W przypadku, gdy mają Państwo problem z prawidłowym określeniem wzrostu, można kierować się radą, aby wybrać taki rozmiar jaki aktualnie nosi dziecko.

Na przykład:

dziecko ma niecałe 3 miesiące, waży około 6kg, obecnie pasują jeszcze wszystkie ubranka w rozmiarze 62, a chrzest jest za 2 lub 3 tygodnie - sugerujemy aby mimo wszystko wybrać rozmiar 62, ewentualnie sprawdzić szczegółowe wymiary ubranka w tabeli i w razie potrzeby jakiś element stroju zamienić na inny rozmiar (informację o zmianie wpisujemy wówczas w uwagach do składanego zamówienia). Szczegółowe wymiary ubranek znajdą Państwo zawsze w opisach ofert.

Ważną informacją jest, że rozmiary ubranek w zestawach/kompletach/garniturach oferowanych w naszym sklepie można mieszać

W celu dokładniejszego dobrania rozmiaru oprócz wspomnianego wyżej wzrostu pod uwagę bierzemy również:

  1. wiek dziecka
  2. waga dziecka - zawsze orientacyjnie, gdyż na ten czynnik ma również wpływ budowa ciała
  3. obwód główki - żeby dobrać rozmiar czapki
  4. długość od pasa do końca pięty mierzony po zewnętrznej stronie nóżki - w celu dobrania rozmiaru spodni
  5. obwód pod paszkami lub obwód brzuszka (ważniejszy większy wymiar) - żeby prawidłowo dobrać rozmiar koszuli, sweterka, marynarki czy kamizelki

Szczegółowe wymiary ubranek znajdą Państwo w tabelach, w opisach produktów.

Jak dobrać rozmiar bucików?

Numer rozmiaru butów odpowiada zazwyczaj długości wkładki wewnętrznej w centymetrach chyba, że w opisie produktu zaznaczono inaczej.

Na przykład:

buciki w rozmiarze 11 będą pasować na stópkę o długości 11cm. Żeby buciki nie spadały ze stópek, przyjmuje się, że rozmiar obuwia nie powinien być większy niż 1cm od długości stopy dziecka (ważne w przypadku, gdy mimo wszystko kupujemy "na wyrost" i/lub stopa ma wysokie podbicie, i/lub dziecko mocno podkurcza palce stóp).

O czym jeszcze warto pamiętać?

Przyjęła się również zasada, że:

  • rozmiar butów 9 odpowiada rozmiarowi ubranka 56-62
  • rozmiar butów 10 odpowiada rozmiarowi ubranka 62-68
  • rozmiar butów 11 odpowiada rozmiarowi ubranka 68-74
  • rozmiar butów 12 odpowiada rozmiarowi ubranka 74-80
  • rozmiar butów 13 odpowiada rozmiarowi ubranka 80-86

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, prosimy o kontakt telefoniczny 691-209-884 lub email kontakt@royalbaby.pl, chętnie odpowiemy na Państwa pytania.

Zaznaczamy, że w przypadku konieczności wymiany na inny rozmiar, istnieje możliwość wymiany nawet jednego elementu zestawu, np. samej czapki, kamizelki itp.

 


 

  • [1] Numer rozmiaru ubranka odpowiada wzrostowi dziecka w centymetrach +/- 3 cm.
    Na przykład:

    rozmiar ubranka 74 jest przewidziany dla dziecka o wzroście (czyli całkowitej długości ciała) 74 cm z tolerancją +/- 3cm

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl